T.C. Kültür Ve Turizm Bakanlığı Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği ve Medeniyetler Korosu Müdürlüğü

Ahmet Azat KARAER

ÇELLO SANATÇISI

1988 Yılında Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde doğdu. Dört yaşında ailesinin İzmir'e göç etmesiyle bu şehirde yaşamaya başladı. 2002 yılında İzmir Osmangazi İlköğretim okulu, 2005 yılında ise İzmir Mustafa Kemal Lisesinden mezun oldu. 2008 yılında Diyarbakır Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünü kazandı. 2010 yılında İzmir Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı ses eğitimi bölümüne yatay geçiş yaptı. 2013 yılında bu Üniversiteden onur belgesiyle başarılı bir şekilde mezun oldu. 2014-2015 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesinden Pedagojik formasyon eğitimi aldı. 2017- 2018 yıllarında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Yönetimi bilim dalında tezsiz yüksek lisans eğitimini okumaya hak kazandı ve hala bu bölümde eğitimine devam etmektedir.

Üniversite süresince TRT Türk Sanat Müziği Gençlik korosu, Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Sanat Müziği korusu, Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Çok sesli korusu, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Türk Sanat Müziği korosu ve Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı saz eserleri topluluğunda yer aldı.

Ayrıca Ankara'da Koro olarak katılmış olduğu Polifonik korolar şenliği en iyi  ritmik ve birliktelik ödülünü kazandı.

2017 yılında Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosunda misafir saz sanatçısı olarak çalışmaya başladı ve halen bu kurumda çalışmaya devam etmektedir.

Paylaş